Kontrola jakości

Agencja interaktywna, która działa na rynku od jakiegoś czasu i ma za sobą kilka lub kilkanaście udanych kampanii w sieci może popaść w samozadowolenie. Z reguły usypia ono czujność i może mieć poważne konsekwencje.

Zbytnia wiara we własne umiejętności i talent skutkuje grzechem pychy, a to nie tylko brzydka, ale również niebezpieczna cecha. Jak się uchronić przed problemami z jakością usług, które się wtedy pojawiają?

Kluczem jest regularna kontrola efektywności działań oraz ich zgodności z powszechnie przyjętymi w branży zasadami. W pewnym sensie mamy tu na myśli audyt, który może mieć dwojaki charakter – wewnętrzny lub zewnętrzny. Jeden i drugi ma swoje zalety.

Wyznaczeni pracownicy, którzy cyklicznie sprawdzają jakość pracy kolegów wprowadzają w szeregi zespołu pierwiastek dyscypliny, a to ważne. Można jednak dość łatwo podważyć rzetelność takiej oceny, na którą nakładają się relacje koleżeńskie i zależności towarzyskie.

Nie musi to być jednak problemem. Wszystko zależy od ludzi oraz ich podejścia do tematu. Przewagą audytu zleconego zewnętrznym fachowcom jest to, że pozostają oni chłodnie obiektywni i starają się wykazać jedynie fakty. Wnioski może wyciągać także sam szef – na bazie wyników finansowych, statystyk kampanii oraz opinii klientów.

Jedno jest pewne – wszystkie stosowane na bieżąco rozwiązania należy testować we własnym zakresie i porównywać ich realną skuteczność z założeniami. Dzięki temu można wprowadzać ulepszenia, które pomogą działać jeszcze lepiej.

Naklejki wizytówki https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/18-naklejki-wizytowki Drukarnia Booklet czytaj dalej

Doświadczenie pomaga

Najlepszy sposób na budowanie pewności w zespole to mierzenie się z konkretnymi wyzwaniami. Zwykle najpierw ludzie uzyskują wiedzę teoretyczną, a później starają się ją wykorzystać w praktyce. Dotyczy to każdej branży bez wyjątku.

Marketing internetowy wymaga konkretnych umiejętności, które warto doskonalić. Realizując nowe zadania zespół nabiera bezcennego doświadczenia, a bez niego trudno o

czytaj dalej